![](https://dimosmetsovou.gr/wp-content/uploads/2023/04/09-04-2023_1_180x120.jpg)
Δράση εθελοντικής αιμοδοσίας σε συνεργασία με το Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας και το Π.Γ.Ν.Ι. διοργανώνει ο Δήμος Μετσόβου, στηρίζοντας έμπρακτα έναν από τους σημαντικότερους πυλώνες του κοινωνικού εθελοντισμού και συμβάλλοντας στην εθνική προσπάθεια για εξασφάλιση επάρκειας αίματος σε κάθε γωνιά της χώρας.
Η νέα δράση εθελοντικής αιμοδοσίας θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 09 Απριλίου 2023 από τις 9:30π.μ. έως και 1:00μ.μ. στο χώρο του δημαρχείου (αίθουσα δημοτικού συμβουλίου) στο Μέτσοβο.