Δράση εθελοντικής αιμοδοσίας σε συνεργασία με το Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας και το Π.Γ.Ν.Ι. διοργανώνει ο Δήμος Μετσόβου, στηρίζοντας έμπρακτα έναν από τους σημαντικότερους πυλώνες του κοινωνικού εθελοντισμού και συμβάλλοντας στην εθνική προσπάθεια για εξασφάλιση επάρκειας αίματος σε κάθε γωνιά της χώρας.
Η νέα δράση εθελοντικής αιμοδοσίας θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 21 Αυγούστου 2022 από τις 9:30π.μ. έως και 2:00μ.μ. στο χώρο του δημαρχείου (αίθουσα δημοτικού συμβουλίου) στο Μέτσοβο.
![](https://www.aftodioikisionline.gr/wp-content/uploads/2022/08/CEB1CEB9CEBCCEBFCEB4CEBFCF83CEB9CEB1-21-8-2022-1.jpg)