Δωρεάν έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου (rapid tests) θα πραγματοποιηθούν από τον ΕΟΔΥ αύριο, από τις 10.00 το πρωί ως τις 3.00 το μεσημέρι, ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΙΑΤΡΕΙΑ (ΑΡΤΑΚΗΣ 76-78) λόγω του καύσωνα. Η πρωτοβουλία ανήκει στην Κοινωνική Πολιτική του Δήμου μας και τον Αντιδήμαρχο Νότη Γιατζίδη για να μην ταλαιπωρηθεί ο κόσμος από τις υψηλές θερμοκρασίες.
Οι πολίτες θα πρέπει να γνωρίζουν τον ΑΜΚΑ τους, τον Αριθμό Δελτίου Ταυτότητας, καθώς και τον αριθμό του κινητού τηλεφώνου στο οποίο θα αποσταλεί το αποτέλεσμα του rapid test.
Η διάρκεια είναι 2 λεπτά κατ’ άτομο.
Οι αρνητικοί θα λάβουν απάντηση με sms μήνυμα στο κινητό τους.
Οι θετικοί θα ειδοποιηθούν τηλεφωνικά αμέσως.
Πηγή
Author: NS Admin