Η Τάνια Τσανακλίδου μετά από συνειδητή αποχή χρόνων από το τραγούδι, επιστρέφει στην σκηνή. Τριάντα τρία χρόνια μετά την κυκλοφορία του, μυθικού πλέον, δίσκου Μαμά Γερνάω (1988), η Τάνια και η Λίνα συμπράττουν ξανά φέτος το καλοκαίρι για λίγες, ξεχωριστές, μουσικές παραστάσεις. Αφορμή για αυτή την συνάντηση είναι η επέτειος των 40 χρόνων της Λίνας στη δισκογραφία. Η Λίνα επιλέγει και η Τάνια ερμηνεύει με τον μοναδικό της τρόπο μια σειρά από αγαπημένα τραγούδια σε ένα πρόγραμμα-αναδρομή-στους σημαντικότερους σταθμούς της μεγάλης πορείας (1981-2021) της Νικολακοπούλου, με τίτλο «Τα σχήματα των αστεριών».
περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη ιστοσελίδα του φεστιβαλ κάνοντας κλικ εδώ
Πηγή
Author: Dimos Byrona